Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Znajdź mnie

Andre Aciman

Znajdź mnie

25,12

 

“Znajdź mnie” to kontynuacja bestsellerowej powieści “Tamte dni, tamte noce” André Acimana.

Minęło 20 lat. Losy Samuela, Elia i Olivera splotą się w niezwykłych okolicznościach.

Niewiarygodne, że minęło już 20 lat. A ich życie toczy się dalej, a przeznaczenie nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa. Samuel jest już panem w dojrzałym wieku. Starzejący się profesor filologii klasycznej jedzie do Rzymu na spotkanie z synem. Elio jest już uznanym, cieszącym się sławą pianistą. W pociągu do Wiecznego Miasta Samuel spotyka przypadkowo piękną, młodą kobietę. Spotkanie to na zawsze już odmieni jego życie. Elio postanawia zamieszkać w Paryżu. Tam właśnie wdaje się w romans z o wiele starszym od siebie mężczyzną. Oliver jest obecnie wykładowcą w college’u w Nowej Anglii. Na co dzień wiedzie spokojne życie jako mąż i ojciec. Postanawia udać się w podróż przez Atlantyk.

“Znajdź mnie” to niejako sentymentalny powrót autora do bohaterów sprzed lat. Wielokrotnie zastanawialiśmy się, jak mogłyby potoczyć się dalsze losy głównych postaci “Tamtych dni, tamtych nocy”. Teraz dostajemy na to pytanie odpowiedź i to w zachwycającej formie. To książka subtelna, na wskroś przepełniona wrażliwością. Poszczególne wątki: muzyka, natura czasu i przeznaczenie składają się na opowieść, a właściwie na trzy opowieści naładowane ogromnym, lecz niezwykle eleganckim ładunkiem erotycznym. Z resztą Aciman, jako uznany specjalista od twórczości Marcela Prousta, doskonale wie, jak zgłębiać piórem najtajniejsze zakamarki ludzkiej duszy i rzeczywistości. “Znajdź mnie” to znakomita kontynuacja nietuzinkowej powieści!

Poradnia K
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-665-5502-0

Liczba stron: 320

Format: 13.5x20.5cm

Cena detaliczna: 44,99 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...